">

سیاسی و روابط بین الملل

چرا نهم دی از ایام الله شد؟

یادداشت پیش رو به چرایی نام گذاری نهم دی 1388 به ایام الله می پردازد.

30 دسامبر 2019 10:00

«ولقد ارسلنا موسى بایاتنا ان اخرج قومک من الظلمات الى النّور و ذکّرهم بایام الله» ابراهیم/۵

خداى تبارک و تعالى به حضرت موسى فرمود «وذکرهم بایام الله » اینها را متذکر کن به ایام خدا. همه ایام مال خداست لکن بعضى از ایام یک خصوصیت دارد که براى آن خصوصیت یوم الله مى‏ شود.(صحیفه نور ،ج۹،ص۶۳،۱۷/۶/۵۸(

امام خمینى قدس سره همچنین در جای دیگر مى‏ فرمایند: «تذکر به «ایام الله‏» که خداوند متعال به آن امر فرموده است، انسان ساز است. قضایایى که در ایام الله رخ داده است، براى تاریخ و انسان‏ ها در طول تاریخ آموزنده و بیدار کننده است. حوادث بزرگ تاریخ که قرآن مجید هم از بعضى از آن‏ها یاد کرده است، سرمشقى پر برکت ‏براى ساختن جامعه‏ ها و اشخاص و جامعه عصر ما که عصر انقلاب است و در کشور ایران که کشور انقلاب و شاهد بسیارى از حوادث بزرگ که باید آن‏ها را ایام الله محسوب کنیم و به ذکر آن‏ها و تذکر آن ایام بپردازیم که براى ملت قهرمان و مجاهدان سلحشور، درس انقلاب است‏» (صحیفه نور، ج ۱۷، ص ۱۱، ۱۷/۶/۶۱(

حضور ۴۵ میلیونی مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸به حق یکی دیگر از حماسه سازی‏ های عظیم ملت ایران بود. حماسه‏ ای  که مظهر حضور بی انتهای امتی آگاه و بصیر و «مردمی هوشمند و زمان شناس»بود که شهد شیرین آن می توانست «طعم تلخ» انواع دسیسه هایی را که دشمنان قسم خورده انقلاب سال ها با انواع حیله ها و نیرنگ به کام امت مسلمان و مظلوم ایران ریخته بودند را به یکبارگی به فراموشی بسپارد و سال های سال انقلاب اسلامی را بیمه سازد. اما افسوس که فریب خوردگان غفلت زدهای که در سنگرهای خود به خواب جهالت دچار شده بودند با بی بصیرتی خنجری شدند که از پشت، دوستان را نشانه گرفت و فتنه ای ساخت که هشت ماه فضای میهن اسلامی را «غبار آلود» کرد. فضایی که بیشترین سود آن، سهم سلطه طلبان غاصبی شد که برای چنین روزی لحظه شماری می کردند. آنانی که به ناگاه خود را سوار بر استر مرادی دیدند که دشمنان دوست نمای ملت ایران و دوستان بی بصیرت برای آنان فراهم ساخته بودند تا بلندگوهای استکباری، ساز خود را با فلسفه بافی های سخیف آنان، علیه انقلاب اسلامی ایران، هر روزکوک نمایند.

فتنه ای که با هدف براندازی کشور و نظام اسلامی و حتی ارزش ها، باورهای اعتقادی و «اعتماد مردم ایران» به نظامشان و امام و رهبرشان به عنوان سرمایه اصلی نشانه گرفت که مشروعیت و مردم سالاری بر آمده ازخون پاک شهدا، تبعیت از قانون اساسی  و رهبری و حضور ولایت مدارانه مردم درتمامی صحنه ها که به همراه و تلاش های شبانه روزی مسئولان و ایثار و پایداری مردان جهاد و شهادت  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آمده بود را خدشه دار سازد.

از یک سو، سخنان و فرامین و دستورات حکمیانه رهبر فرزانه انقلاب (دام ظله العالی) و حمایت توده های میلیونی از ایشان و از سوی دیگر آتش تهیه های رسانه ‏های بیگانه و دخالت های پنهان و آشکار آنان در امور داخلی میهنمان و فعالیت های مذبوحانه سرسپردگان مزدورشان در داخل کشور فضایی پر از بیم و امید را ایجاد نموده بود. بیم دوستان انقلاب که مبادا بر چهره پاک انقلاب گردی بنشیند و امید بیهوده دشمنان انقلاب که با  ساختن «مسجد ضرار» می خواستند از این ماجرا بهره ای ببرند.

اما ملت آگاه و بصیر ایران که تجربه اختناق شاهنشاهی را ظفرمندانه پشت سر گذاشته و خاطرات تلخ وابستگی  سیاستمداران سرسپرده آن را در ذهن داشت و توانمندانه توانسته بود جنگی مظلومانه با تمامی ابر قدرت‏ های استکباری را با پوست و خون خود تجربه و به دفاعی مقدس از امام و انقلابش تبدیل نماید و در کنار آن در میان کوچه پس کوچه های شهرشان با گروهک های مزدور مبارزه جانانه ‏ای داشته و آنان را از خاک ایران متواری سازد، اکنون نمی توانست شاهد باشد که انقلابشان و یادگار امامشان درمعرض خطر و آسیب قرار گرفته و پس از آن که مشاهده کرد به تمامی ارزش های والایش در عاشورای سال ۸۸ توسط عناصر خود فروخته و بیگانه پرست جسارت شده است، تاب و تحمل و صبر انقلابی خود را از کف داده و با «شناختن موقعیت، فهمیدن نیاز، حضور در لحظه‌ى مناسب و مورد نیاز» بار دیگر همچون ۲۳ تیر ۷۸ با شعار «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» به صحنه آمد و در«نهم دى ماه حجت را بر همه تمام کرد» و « حادثه بی‌نظیری» که «هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله اصلی نظام اسلامی»را تشکیل می دهد «مردم را به خیابان ها کشاند» و با حضوری فراگیر و حیرت آور فتنه هشت ماهه را برای همیشه به زباله دان تاریخ انداختند و بار دیگر ملت ایران ثابت نمود هیچ چیز،  نمی تواند مردم ایران را از امام و رهبرشان دور سازد و این چنین بود که امت انقلابی و مسلمان و پیرو اهلبیت و  ولایت مدار ایران توانستند با اقدامی انقلابی، «قله ای» استوار بر تارک تاریخ ایران به نام «یوم الله نهم دی» برپا نمایند.

مجید بهمنی

فرمایشات مقام معظم رهبری۲۶-۳- ۸۸

فرمایشات مقام معظم رهبری۱۲-۵-۸۸

فرمایشات مقام معظم رهبری۱۲-۵-۸۸

فرمایشات مقام معظم رهبری۲۹-۳-۸۸

فرمایشات مقام معظم رهبری ۱۲-۵-۸۸

فرمایشات مقام معظم رهبری۹-۱۰-۸۸

فرمایشات مقام  معظم رهبری ۷-۱۰-۹۵

همان

همان

فرمایشات مقام معظم رهبری۲۹-۱۰-۸۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.