دسته‌بندی نشده ،سیاسی و روابط بین الملل

رتبه جمهوری اسلامی ایران از نگاه موسسات و سازمان های بین المللی -۲

در قسمت دوم این گزارش اطلاعات و آمارهایی تصویری از حوزه های سلامت ، ورزش، آموزش، توسعه انسانی و ظرفیت های موجود در کشور، که توسط جمعی از محققین دانشگاه امام حسین ع تهیه شده است باز نشر می گردد.

۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹

مقدمه:

در روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ برغم تمامی آرزوهای باطل نظام سلطه به سردمداری آمریکا برای خاموش کردن چراغ انقلاب اسلامی، مردم ایران چهلمین سال عمر مبارک جمهوری اسلامی ایران را جشن گرفتند. این جشن در حالی بود که شاهد سقوط دولت های وابسته به غرب در منطقه طی دهه اخیر از سویی و انسداد و انفعال دولت های غربی در اداره ملت های خود از سوی دیگر هستیم. انسدادی که منجر به تغییر مکرر دولت های آنها می شود.

آنچه باعث می گردد مردم حق بین، عدالت طلب و منصف ایران برغم تمامی مشکلات، نارسائی ها و دشمنی های خارجی و داخلی هر ساله ۲۲ بهمن را با شکوه تر از سال قبل برگزار کنند چیزی نیست بجز اینکه یقین دارند؛ امروزه ایران اسلامی و دست آوردهای انقلاب اسلامی آن، ثمره شجره ی طیبه ایی است که در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ توسط امت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی (ره) کاشته شده و با خون هزاران جوانان ایرانی آبیاری گردیده و اکنون با تلاش، زحمت و ایثار فرزندان همین مرز و بوم به رهبری امام خامنه ایی (دامت ظله العالی) میوه های پر برکت خود را روز به روز به بار می نشاند.

پس از چهل سال شاهد هستیم در میان انبوه گزارشات و هجمه ها بر علیه انقلاب اسلامی ایران و برغم سعی نظام سلطه در سیاه نمایی از انقلاب اسلامی ایران، بیگانگان زبان به اعتراف و اذعان جایگاه برتر جمهوری اسلامی ایران می نمایند. گزارش زیر که در دو قسمت ارائه گردید؛ نمونه ایی از این اعترافات است.

این گزارش به همت پژوهشگران دانشگاه امام حسین (ع) تهیه و باز نشر می گردد و تلاش دارد با ارائه آمارهایی جایگاه و رتبه جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف را به استناد گزارشات موسسات و سازمان های بین المللی در بین ۲۰ کشور برتر جهان نشان دهد. در قسمت اول این گزارش جایگاه ایران در حوزه های کشاورزی، اقتصاد، علمی، انرژی، صنعت و معدن، نظامی و قدرت جهانی و فناوری در بخش های هسته ایی، ارتباطات و … بیان شده بود. در ادامه حوزه های آموزش، سلامت، ورزش و توسعه انسانی و همچنین ظرفیت های موجود در کشور آورده شده است.

حوزه آموزش :

منبع سازمان ملل۲۰۱۰

منبع: بانک جهانی ۲۰۱۳

منبع: مرجع آمار استاتیسکا به نقل از انجمن جهانی اقتصاد ۲۰۱۶

منبع: بانک جهانی ۲۰۱۴

حوزه سلامت:

منبع : بانک جهانی ۲۰۱۶

منبع: بانک جهانی ۲۰۱۵

منبع: سازمان بهداشت جهانی ۲۰۱۷

منبع: سازمان بهداشت جهانی ۲۰۱۷

منبع: سازمان بهداشت جهانی ۲۰۱۷

منبع: سازمان بهداشت جهانی ۲۰۱۷

منبع: سازمان بهداشت جهانی ۲۰۱۷

حوزه ورزش:

منبع: رنکینگ جهانی هر رشته یا آخرین رویداد جهانی

منبع: رنکینگ جهانی هر رشته یا آخرین رویداد جهانی

منبع: رنکینگ جهانی هر رشته یا آخرین رویداد جهانی

حوزه توسعه انسانی:

منبع : سازمان ملل

حوزه ظرفیت های موجود در کشور:

منبع: وال استریت ژورنال و فاینشنال و بانک جهانی

منبع: اطلاعات نامه جهانی سازمان سیا و سازمان زمین شناسی آمریکا

منبع: اطلاعات نامه جهانی سازمان سیا

منبع: اطلاعات نامه جهانی سازمان سیا ۲۰۱۸

منبع: آمار آنلاین جهانی worlddometers 2018

منبع: منبع: اطلاعات نامه جهانی سازمان سیا و بانک جهانی و nationmaster

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.